Главная » Статьи » Международная деятельность

МІЖНАРОДНІ ЗВ’ЯЗКИ

МІЖНАРОДНІ ЗВ’ЯЗКИ

Традиційно ДВНЗ «КНУ» має широкі різносторонні зв’язки з багатьма науковими навчальними та виробничими закладами і установами інших країн та продовжує працювати над розширенням міжнародних зв’язків. Зміст співпраці з іноземними закладами включає наукові конференції, обмін викладачами і студентами, співпрацю в науковій та навчальній діяльності, підготовку іноземних студентів, аспірантів, участь у міжнародних програмах тощо.

ДВНЗ «КНУ» є членом Міжнародного товариства гірничих професорів (Асоціація гірничих навчальних закладів) до складу якого входять                         37 університетів з 24 країн світу.

Наукові зв’язки кафедри ОАААПГМК вийшли за межі нашої держави. Науково-дослідницька діяльність викладачів кафедри тісно пов’язана з працями вчених Росії, Чехії та Словаччини. Підтримуються довготривалі зв’язки з колегами Московського гірничого інституту, з економічною секцією Фрайбергської гірничої академії (Німеччина). Це допомагає кафедрі підтримувати свою наукову діяльність на необхідному рівні, обмінюватися досвідом і підвищувати інтелектуальну здатність до нових відкриттів у сфері обліку, аналізу, аудиту та адміністрування.

Широкі міжнародні зв’язки має кафедра ОАААПГМК, вона тісно співпрацює з аудиторськими фірмами. Так, кафедрою укладено договір про співробітництво з Дніпропетровським територіальним відділенням       Спілки аудиторів України.

Міжнародні зв’язки кафедри ОАААПГМК на сьогоднішній день також розвиваються за іншими пріоритетними напрямами:

- участь у міжнародних конференціях та семінарах;

- співробітництво з іноземними навчальними закладами.

Компанія «Leading ventures associates» практикує проведення в Лондоні міжнародних семінарів «Finance management and corporate governance» («Фінансовий менеджмент і корпоративне управління»), в яких бере участь завідувач кафедри ОАААПГМК доктор економічних наук, професор          В.Я. Нусінов.

Науково-педагогічні працівники кафедри публікують результати своїх досліджень у фахових виданнях, у тому числі зареєстрованих у міжнародних науково-метричних базах даних. Серед них «Бізнес-інформ», «Наука й економіка», «Ефективна економіка», «Економічний простір», «Актуальні проблеми економіки», «Бюлетень Міжнародного Нобелівського економічного форуму», «Економічний аналіз» та інші.

Зокрема, викладачі кафедри ОАААПГМК доктор економічних наук, професор В.Я. Нусінов і кандидат економічних наук Адамовська В.С. взяли участь у колективній монографії «Новітня роль маркетингу та комунікаційних технологій в бізнесі та суспільстві: локальні та глобальні аспекти» на тему «Вплив ефективного маркетингового менеджменту на підвищення конкурентоспроможності продукції підприємства», яку видано в Канаді (St. Louis, Missouri, USA: Publishing House Science and Innovation Center, Ltd.) і співавторами якої є науковці з  Латвії, Словакії тощо.

29 листопада 2014 року на базі кафедри ОАААПГМК відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Майбутнє – аудит», в якій взяли участь представники Московського державного університету імені М.В. Ломоносова (Росія, м. Москва), Лондонської школи бізнесу (Великобританія, м. Лондон), Університету Монпелье  (Франція, м. Монпелье), Університету Сан-Ігнасіо де Лойола (Перу, м. Ліма), Академії фінансів і бізнесу Вістула (Польща, м. Варшава).

У роботі конференції активну участь прийняли представники інших держав, зокрема, виступили з доповіддями: аспірант Лондонської школи бізнесу Oleksandr Ruzhyn на тему «The economic problem and economic systems»; магістрантка (Master 1 en Management Hotellerie Tourisme) Natalia Avdeichyk from Universite Montpellier 1, Institut des Sciences dt l’Entreprise et du Management (France) на тему «Tourisme: la France perd des parts de marche»; студентка Carine Yokam from Cameroun на тему «Les problems de l’Utilisation inefficace des resources humaines en Ukraine»; student of Universidad San Ignacio de Loyola, Lima (Peru) Pamela Gadea Montoya на тему «Branding consumer durables and industrial products»; а також студентка Академії фінансов и бизнесса Юлія Федотова (Варшава, Польща) і магістрант Керімов Вепа (Туркменістан).

На Міжнародній науково-практичній конференції «Майбутнє-аудит» виступив професор кафедри ОАААПГМК Нусінов В.Я. з доповіддю «Nusinov Fundamentals of professional rthics auditors», а також взяв участь у Міжнародній науково-технічній конференції «Сталий розвиток промисловості та суспільства» і у Міжнародній науково-практичній конференції «Foreign language as a Mean of Prospective Specialists’ Mobility in the Context of Bolonga Declaration» з доповіддю «Valuation of corporate governance».

З метою підвищення наукової кваліфікації викладачі кафедри ОАААПГМК періодично проходять стажування в інших вищих навчальних закладах та аудиторських фірмах.

Так, у 1995 році завідувач кафедри Нусінов В.Я. отримав сертифікат аудитора серії А №002014 та щорічно удосконалює професійні знання аудитора за 40-годинною підготовкою. Крім того, у 2009 році він закінчив Міжнародний інститут бізнесу (International Institute of Business) та отримав ступінь магістра бізнес адміністрації (MBA). Даний диплом визнається у Європі, Канаді та США.

У 2009 році професор Нусінов В.Я. і доцент Кругла Н.М. закінчили навчання в Інституті професійних фінансових менеджерів (IPFM) та отримали дипломи міжнародного зразка зі спеціальностей «Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку» та «Фінансовий менеджмент» Міжнародного інституту бізнесу.

Також викладачі кафедри Кругла Н.М. і Закружна Г.Д. є сертифікованими аудиторами та щорічно удосконалюють свої професійні знання. Крім того, доцент кафедри Кругла Н.М. підвищила кваліфікацію оцінювача з експертної і грошової оцінки земельних ділянок.

Усі викладачі кафедри ОАААПГМК підвищують наукову кваліфікацію: одні з них навчаються в аспірантурі та захищають наукові дисертації, інші проходять стажування в інших установах. Так, у 2014 році одинадцять науково-педагогічних працівників кафедри пройшли курси підвищення кваліфікації «Аудит і оцінювання адміністративного менеджменту», які проводилися Дніпропетровським територіальним відділенням Спілки аудиторів України.

Крім того, доцент кафедри ОАААПГМК Ярова А.Б. пройшла лінгвістичний курс для поглибленого вивчення французьської мови від Федерації обмінів «Франція-Україна» - викладач Катрін Лавердан (Stage de 60h en français et stage d'initiation au théâtre pour l'apprentissage du français du 16 mars au 17 avril 2015).

Серед студентів кафедри ОАААПГМК також проводиться плідна робота по укріпленню міжнародних зв’язків. Зокрема, за підтримки ректорату ДВНЗ «КНУ» та Федерації обміну студентами «Франція – Україна» студентка кафедри Чичкан Анастасія проходила професійне стажування в Альпах у 2013-2014 роках. Завдяки такому досвіду студентка набула навичок щодо роботи готельно-туристичного бізнесу. За результатами стажування Чичкан Анастасія отримала диплом з відзнакою.

Можливість розповісти про здобутки ДВНЗ «КНУ» та про Україну в цілому мала студентка кафедри ОАААПГМК Пічкіна Тетяна, яка виступала з доповіддю на V Київській Міжнародній Моделі Організації Об’єднаних Націй / V Kyiv International Model United Nations, що проводилася                 12-15 листопада 2013 року. Учасниками конференції стало близько                      150 учасників із 25 країн світу, серед яких: студенти та аспіранти з різних начальних закладів України та інших країн. Граючи ролі дипломатів, обговорюючи міжнародні кризи та інші складні глобальні питання, учасники конференції готували й ухвалювали резолюції щодо проблем міграційної політики та роль молоді в сучасних глобалізаційних процесах. В якості експертів та почесних гостей були запрошені народні депутати України, представники дипломатичних місій в Україні, міжнародних організацій, державних структур, видатні науковці.

У 2014-2015 н.р. студент кафедри ОАААПГМК Голівер Владислав Павлович взяв участь в програмі «подвійний диплом» і проходив навчання в Польщі в Business school at Polonia university in Czestochowa (BSC). А також взяв участь у студентській міжнародній науково-практичній конференції  в Польщі (м. Ченстохово) з темою доповіді «Адаптація стилю керівництва підприємством до умов нестабільної економіки». Крім того під керівництвом доцента Міщук Є.В. студентом опубліковано тези доповідей в матеріалах Міжнародної науково-технічної конференції «Сталий розвиток промисловості та суспільства».

Отже, науково-педагогічні працівники і студенти кафедри ОАААПГМК беруть активну участь у міжнародних конференціях, розвивають співробітництво з іноземними навчальними закладами, підприємствами та аудиторськими фірмами, підвищуючи тим самим рівень своєї кваліфікації, що позитивно впливає на якість навчального процесу.

Категория: Международная деятельность | Добавил: Апостол (08.12.2016)
Просмотров: 258 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0